historia

Historıa 1.Yıl Kutlaması

Historia Alışveriş ve Yaşam Merkezi, birinci yılını, 16 Ocak Cumartesi günü düzenlenen özel etkinliklerle kutladı. Sabah saatlerinde canlı müzik ve tüm gün süren çocuk etkinlikleri ile başlayan program 'Anadolu Medeniyetleri Defilesi', pasta kesimi ve Yusuf Güney Konseri ile devam etti. Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın yaptığı etkinlikte; Anadolu'nun eşsiz tarihi ve kültürel zenginliğini podyuma taşıyan 'Anadolu Medeniyetleri' isimli defile, başta Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir olmak üzere protokol davetlileri ve kalabalık bir ziyaretçi kitlesi tarafından ilgiyle izlendi. Defile sonrasında sevilen sanatçı Yusuf Güney sahneye çıktı. Güney, yaklaşık bir saat süren konserinde en popüler şarkılarını, Historia ziyaretçileri için söyledi.

2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul'un Tarihi yarımadası üzerinde yer alan tek alışveriş ve yaşam merkezi Historia, 1. Yılını, özel davetlileri ve ziyaretçileri ile birlikte kutladı. 16 Ocak 2010 Cumartesi günü, alışveriş merkezinin giriş katında düzenlenen kutlama etkinlikleri binlerce kişi tarafından ilgiyle izlendi.

Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz'ın yaptığı kutlama programında ilk olarak; "Tarih, Kültür ve Moda"yı lirik danslar, Mehteran Gösterileri ve sahne şovları eşliğinde podyuma taşıyan "Anadolu Medeniyetleri" isimli defile düzenlendi. Aralarında Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de bulunduğu protokol davetlileri ile kalabalık bir ziyaretçi kitlesi tarafından ilgiyle izlenen defilede, Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı toplam 110 parça kıyafet, "Frigya Esintileri", "Muhteşem Osmanlı" ve "Atatürkiye" isimli üç ayrı bölümde tanıtıldı. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, İspanya, Letonya ve Lübnan'da sergilenen, yurt dışındaki bu gösterimlerinden sonra İstanbul'da ilk defa Historia'da podyuma çıkan bu anlamlı defilenin sanat danışmanlığını ve kareografisini ise ünlü kareograf Ferhan Aral üstlendi.

1.Yıl özel çekilişinde büyük ödülün sahibi, uluslararası bir gazeteci oldu!

Defilenin ardından, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Historia Alışveriş ve Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu üyelerinden Metin Gül ve Çetin Gül, Historia Genel Müdürü Abdullah Sağlam ve diğer yöneticiler ile Vatan Şaşmaz, kareograf Ferhan Aral ve ekibi hep birlikte Historia'nın 1. yıl pastasını kesti. Pasta törenin hemen ardından 1.yıl anısına düzenlenen çekilişte, son model Mercedes marka otomobil kazanan Türkmenistan uyruklu uluslararası gazeteci Hanguli Gulinov, arabasının anahtarını, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in elinden törenle teslim aldı.

Yusuf Güney, Historia'yı ayağa kaldırdı!

1.Yıl pastasının kesilmesinin ardından, Vatan Şaşmaz'ın anonsuyla, hayranlarının çığlıkları eşliğinde sahneye Yusuf Güney çıktı. Sevilen sanatçı, yaklaşık bir saat süren konserinde, Historia'yı dolduran binlerce hayranı için en popüler şarkılarını söyledi. Güney, konseri sırasında, Rafet el Roman ile düet yaptığı Aşk-ı Virane parçasını, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur veya Müslüm Gürses ile birlikte düet yapıp okusa nasıl olurdu diyerek onlar gibi seslendirmeye çalıştı. Sanatçı, konserinde, Mart ayında çıkacak ikinci albümünde yer alan şarkılardan birisinden kısa bir de bölüm okudu.

Mavinesil Reklam Hizmetleri
Copyright © 2011 historia.com.tr
Historia AVM Historia AVM Historia AVM